מגפת הקורונה גרמה ללא מעט אנשים להישאר עם לא מעט כסף בצד. הכסף, שבמקור היה מיועד לטיסה לחו"ל או אירוע גדול, הוסב במקרים רבים לשיפוץ ובנייה. אם גם אתם נכנסתם לשיגעון הבנייה, שימו לב ל-8 הנקודות הבאות בעת בניית הבית החדש שלכם.

 

לא לוותר על מפקח

אחד הדברים שאנשים הכי נוטים לוותר עליו על מנת לחסוך בהוצאות הוא מפקח בנייה. מדובר בטעות משמעותית. זה לא משנה אם המפקח שלכם הוא אדריכל מוסמך לבנייה ירוקה או קבלן מנוסה – הוא יוכל לעצור בזמן אמת שגיאות בנייה שיוכלו להסב לכם אחר כך נזקים אדירים.

 

בנו תקציב בצורה שקולה

גם אם הבנתם שיש לכם מסיק כסף בשביל לבנות את לשפץ את הבית, ברור שאין לכם סכום בלתי מוגבל. בנו את התקציב שלכם בצורה שקולה והגיונית, תוך בחינת המפרטים השונים ויצירת מרווחי ביטחון.

 

נתחו את תוצאות המכרז

אם בחרתם לעשות מכרז או השוואת מחירים בין מספר אנשי מקצוע – נסו להבין מה הוביל להבדלים במחירים? האם אחד מהם זיהה משהו שהאחרים התכוונו להעלות רק מאוחר יותר? אולי אחד מכיר שיטת בנייה סודית שאף אחד לא מכיר?

 

תסמכו על אנשי המקצוע שבחרתם

אם טרחתם והשוואתם והגעתם לכדי בחירה, תסמכו על אנשי המקצוע שבחרתם. תנו להם ולמפקח לבצע את העבודה שלהם. אתם לא צריכים לבוא לעקוב אחרי כל צעד ושינוי שהם עושים. יחד עם זאת, כן חשוב שתבקרו באתר הבנייה מעת לעת.

 

דעו מתי לקחת צעד אחורה כדי לנשום

בניית בית יכולה להיות זמן מאוד לחוץ. תהיו מחוברים לעצמכם ודעו לזהות מתי אתם מושקעים יותר מדי בפרוייקט. כשאתם מזהים שזה המצב, דעו לקחת צעד אחורה. קחו עזרה מחבר או בן משפחה שאתם סומכים עליו.

 

בחרו קו עיצובי אחיד

כדי שהבית שלכם יהיה נעים לעין, חשוב מאוד שתקפידו עם קו עיצובי אחיד. כשהסלון מעוצב בסגנון נורדי, המטבח בסגנון כפרי וחדר השינה בסגנון מודרני – התוצאה היא בלאגן וכאב ראש.

 

תבינו איפה לחסוך ואיפה להשקיע לפני שמתחילים

לפני שאתם מתחילים לבנות, תבינו במה חשוב לכם להשקיע ובמה פחות. אם אתם סובלים מקור – שווה להשקיע בחימום תת רצפתי. אם לא אכפת לכם מריח במטבח, אתם יכולים לחסוך על שואב אדים.

 

השקיעו ביועצים מקצועיים

כדי להגיע לתוצאות מושלמות, אתם חייבים לקבל ייעוץ ממישהו שמבין מה הוא אומר. לא כדאי לחסוך על ייעוץ מקצועי. יועץ תרמי לפרוייקט בניה, למשל, יכול לחסוך לכם אלפי שקלים בכל שנה על מיזוג אוויר.

 

סיכום

לסיכום, יש הרבה מאוד דברים לשים לב אליהם כשבונים בית. כדאי מאוד לשכור את שירותיהם של אנשי מקצוע, שיסייעו לכם במעקב, שיפור וביצוע הפרויקט שלכם. ואל תשכחו לעצור לנשום.

בונה בית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *