כאשר יש סתימת ביוב בבתים גדולים, לא תוכלו להסתפק בפומפה, במיוחד כאשר הסתימה הינה בצנרת. הצנרת בבית מובילה את הביוב לצנרת מרכזית מתחת לאדמה וצריכה להיות משוחררת מגופים זרים ומסתימות של לכלוך. המאמר יציע 2 פתרונות לסתימה בבית גדול.

 

איך נגרמת סתימה בביוב?

צנרת הביוב משמשת אותנו לאורך שנים והיא בנויה בצורה כזו שכל השפכים שלנו יעברו בה עד למערכת הביוב העירונית. במשך השנים נוצרים בתוך הצנרת משקעים שונים של נוזלים אשר מתקשים ומתגבשים לפסולת המונעת את זרימת השפכים. גם השלכת פסולת או שמנים למתקנים הסניטרים בבית אינם מועילים. בבתים בהם זורקים לביוב תחבושות, טמפונים, פדים וסוגי שמנים שונים, עלולה להיווצר סתימה הגורמת להצפת ביוב בבית. ייתכן גם שהביוב של השכנים יגיע לביתכם בשל סתימה בביוב שלהם. בתים פרטיים אף סובלים מהשתרשות של עצים סביב הצנרת שחודרים אליה ויוצרים סתימה. בשל עובדות אלו ניתן לגלות את מוקד הסתימה בקלות ולטפל בה בשתי דרכים עיקריות.

 

1 – פתיחת סתימות בלחץ

חברה מקצועית לפתיחת סתימות יכולה למצוא את המוקד לסתימה באמצעות צילום צנרת ביוב באופן מדויק. בשל העובדה שהצנרת מצויה בתוך האדמה אין יודעים היכן יש סתימה. על יד מצלמה טרמית מצלמים את הצנרת ומזהים את מקורה. לא צריך להרוס את התשתית של הביוב ומהר מאוד מגיעים לשורש הבעיה. רק אחרי שמזהים את הסתימה ניתן לפתוח אותה על יד הזרקה של מים בלחץ מאוד גבוה ובהתאם לעומק ולעובי שלה. הלחץ גורם לכל הלכלוך לצאת מהצנרת ולאפשר למים לזרום.

 

2 – פתיחת סתימות בשאיבה

השאיבה עושה את הפעולה ההפוכה של הלחץ. היא למעשה שואבת ביניקת וואקום את הלכלוך החוצה ומפנה מקום לזרימת המים. המכשור נמצא על משאית והוא יעיל מאוד לניקוי הצנרת. חברה מקצועית גם תשטוף ותחטא את הצנרת באופן אופטימלי. ניתן לבחור מבין שני פתרונות אלו את המתאים ביותר בהתייעצות עם החברה שהזמנתם ומומלץ לעשות זאת בהקדם האפשרי מרגע שזיהיתם שיש סתימה. אם אתם מרגישים בריח רע, בזרם מים חלש או חווים הצפות ביוב בבית אלו הפתרונות האידאליים לסתימות בבית גדול. חוסר תשומת לב או טיפול לקוי יכול לגרום לנזק תברואתי ובריאותי ואף לנזק בבית. הסתימה לא תיעלם מעצמה גם אם תימנעו מלזרוק פסולת לא מתכלה לביוב או שמנים. מרגע איתור הסתימה טפלו בה והימנעו מבעיות לטווח הארוך.

 

פעולות מניעה

על מנת שלא תהיה סתימת ביוב בבית שלכם תוכלו לנקוט בפעולות מניעתיות. אל תזרקו פסולת שאינה מתכלה ושמן לכיורים ולאסלות. אל תשליכו עצמים או פסולת מוצקה לביוב. במידה ומתחילה סתימה בכיור, היעזרו בפומפה ונקו את הסיפון. אם הבעיה ממשיכה פנו לאינסטלטור או חברה מקצועית שתאתר את מוקד הסתימה. אם מתחילה סתימה בשירותים הימנעו מהורדת המים שוב ושוב וקראו לאינסטלטור.

בית גדול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *