מרפסת הבית חשופה בכל ימות השנה למזגי אויר שונים, הצללת המרפסת מאפשרת להשמיש אותה בכל עונות השנה.

בנוסף להגנה משמש וגשם, הצללת המרפסת מספקת גם פרטיות והגנה מהסביבה האנושית.

בבחירת הצללה למרפסת, כדאי להתייחס ליתרונות ולחסרונות של כל פתרון, שכן יש כאלו המגינים משמש, יש המשמשים כמחסה מגשם, יש קבועים ויש מתקפלים.

 

הצללה קבועה או מתקפלת

בשוק ישנו מגוון של פתרונות הצללה קבועים למרפסת. פתרונות כגון: פרגולות עץ הנותנות למרפסת מראה כפרי, סוככי במבוק, וכן רשתות או מפרסי צל, היוצרים הצללה מלאה או חלקית.

ישנם גם פתרונות הצללה הניתנים לקיפול או גלילה לפי הצורך, באופן ידני או בתוספת של מנוע חשמלי המאפשר נוחות בהפעלה. לדוגמה: סוככי מסך וסוככי מסילה.

להלן מספר סוגים של פתרונות הצללה זולים למרפסת, שאתם חייבים להכיר:

 

סוכך מרקיזה

פתרון זה נפוץ ומתאים לכל עונות השנה. הסוכך עשוי מיריעת פלסטיק אטומה ולכן עמיד גם בגשמי החורף. לסוכך אפשרות קיפול לרבע כדור, וניתן לגלול אותו ידנית או להוסיף לו מנוע חשמלי, לנוחות ההפעלה.

 

סוכך זרועות חשמלי

פתרון הצללה זה הינו פשוט ויעיל ולכן נפוץ ביותר. הסוכך אינו מתאים לחורף, כיוון שאיננו עמיד בפני משבי רוח חזקים, ובעונה זו רצוי לשמור עליו מקופל. הסוכך עשוי מזרועות אלומיניום, מכוסה בבד וכולל מנגנון חשמלי של גלילה. מנגנון זה, מאפשר שליטה על כמות האור העוברת דרכו. בנוסף, מאפשר המנגנון, נוחות בפתיחה ובקיפול הסוכך על ידי מתג או שלט רחוק.

 

פרגולה חשמלית

פתרון נפוץ, עשוי שלבי אלומיניום המסתובבים על צירם, בתוספת מנוע חשמלי, המאפשר פתיחה וסגירה של הפרגולה, על ידי מתג או שלט רחוק. באופן זה, ניתן לשלוט בנוחות, בכמות האור החודרת למרפסת.

 

פרגולה תלויה

פרגולה תלויה, לעומת זו הנסמכת על עמודים, זקוקה לקיר אחד לשם הישענות. הפרגולה אינה תופסת מקום רב, ולכן מושלמת גם למרפסות קטנות. כדאי לבחור בזו העשויה אלומיניום, כדי שתאריך שנים. בנוסף, אפשר להוסיף לה מנגנון חשמלי, המאפשר שליטה נוחה יותר, על כמות האור החודרת למרפסת.

 

סגירת אקווריום

פתרון הצללה זה, מאפשר את סגירת המרפסת מכל הכיוונים, ולכן ניתן להשתמש במרפסת בכל עונות השנה, בתנאי פרטיות מלאה. סגירה זו עשויה מזכוכית נאספת, כלומר – לוחות זכוכית, המורכבים על מסגרת אלומיניום ומותקנים בין מסילות. באופן זה, ניתן להזיז את הלוחות על פני המסילה מצד לצד, ואף לסובב אותם על צירם.

שקיפות הלוחות, נותנת הרגשה של הימצאות בחוץ, יחד עם ההגנה המתבקשת.

 

לסיכום

בחירת סוג ההצללה למרפסת, תלויה בדרי הבית. כיום יש מגוון גדול של היצע להצללת המרפסת, הניתנים לרכישה בפרגולה מאסטר. השיקולים בבחירה הינם: המחיר, נוחות ההפעלה, עמידות בגשם, שמש ורוח, וכן אריכות חיים.

 

גינה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *