פינת האוכל היא אזור ההתרחשויות מספר 2 בבית (אחרי הסלון כמובן) ולכן חשוב שיהיה מרווח כשיש אורחים ובכל זאת שלא תתפוס הרבה מקום בבית.

אז איך גורמים למטבח להראות גדול יותר? איך בכלל בוחרים פינת אוכל שתתאים לחלל הבית בעיצוב, בגודל, בצרכים? יש לנו כמה תשובות וטריקים מעניינים בשבילכם!

שולחן גדול או קטן?

לכל מי שמתלבט, אפשר לגמרי להפסיק. למזלנו, מנגנוני ההגדלה מגיעים ונגישים במספר אופציות: המשטחים "המקופלים" או מתחת לבסיס השולחן או מעליו, ובעת הצורך הם נשלפים ומצטרפים למרכז השולחן. עוד אפשרות היא משטחים שנשלפים מקצוות השולחן או כאלו שנפתחים בצורת מגירה. בכל אופן, לא משנה באיזו צורה תבחרו זה הפתרון שלכם לחללים קטנים. יש עוד אפשרויות לשולחנות כמו למשל שולחנות סלוניים שיכולים לגדול ולהפוך לשולחן פינת אוכל, ובכל זאת האופציה הראשונה היא המועדפת עלינו.

עגול? מלבני? אולי בכלל מרובע?

איך בוחרים צורה לשולחן? קודם כל ניקח בחשבון ונמדוד את גודל החלל שבו אנחנו רוצים למקם את השולחן, לאחר מכן נשאל מה הכי נוח לנו? כמה נפשות יש בבית? מהי תדירות האירוח?
למשל גודל החלל הממוצע להצבת שולחן המיועד לאירוח שישה אנשים הוא 240
X240 ס"מ ללא שולחן עם אופציה להגדלה.


שולחן מלבני:

הצורה המועדפת ביותר בישראל. ובצדק, הוא מאפשר תקשורת מיטבית של היושבים בשולחן. הגודל הממוצע של שולחן מלבני המיועד להכיל כמות של שישה סועדים הוא 160X100הארכה שלו מוסיפה עוד כ40 ס"מ מכל צד ומאפשרת ישיבה של עשרה סועדים בשולחן.


שולחן מרובע:

גם הוא מאוד שכיח בקרב הישראלים, אם כי דורש חלל יותר גדול. גודלו הממוצע של שולחן מרובע המתאים לשישה אנשים הוא 125X125 ס"מ.


שולחן עגול:

למעשה השולחן הנוח והיעיל ביותר. קוטרו המינימלי 120 ס"מ מאפשר ישיבה של שישה אנשים.

 

מטבח

ועכשיו, לחומרים:

החומרים הכי נפוצים הם: עץ, מתכת, זכוכית, אבן שיש. הבחירה בדרך כלל תהיה עיצובית אך גם כלכלית. חשוב לזכור שהחומרים צריכים להיות עמידים וחזקים, מונחים עליהם משקלים רבים, ואוכל ושתייה נשפכים ומלכלכים אותם. במיוחד אם יש לקחת בחשבון ילדים בתמונה. לכן חשוב לבחון גם את החומר ממנו עשוי השולחן ולא רק את הגודל והעיצוב שלו.

חסכו מקום בארונות המטבח שלכם!

בכדי לחסוך מקום בארונות המטבח, יש טרנד עיצובי מהמם והוא תליית מדפים בקירות המטבח. מה יותר שיקי מכוסות יין וואזות אירוח יפות על המדף? אפשר לשים גם צנצנות תבלינים, ודברים יבשים כמו פסטות, אורז, שעועית ועוד. גם שיקי וגם חוסך במקום בארונות המטבח שלכם.

זכרו! פינת אוכל היא שילוב של שלושה דברים: עיצוב, איכות, וגודל. בחרו פינת אוכל שתואמת את אורח החיים שלכם, כלומר את תדירות האירוח וגודל החלל.
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *