שמעתם פעם על חיפוי מבנים? אם לא בואו נסביר לכם.

מדובר בפתרון גאוני למבנים ישנים שקירותיהם נהרסו ואפילו למבנים חדשים שהמעצבים רוצים לתת למראה החיצוני שלהם ייחודיות.

חיפוי מבנים, כשמו כן הוא, מחפה את המבנים מבחוץ.

מדובר בחלקים של מתכות שונות שמצפים איתם את המבנה – החלקים באים בנפרד ומחברים אותם למבנה שכבר עומד בכל מיני דרכים – הדבקה, הברגה ועוד.

אולי זה נשמע לכם מוזר – אבל תחשבו על כל הבניינים בתל אביב שעטופים במתכת – איך הם נהיו ככה? בעזרת חיפוי מבנים שעשוי ממתכת. אז איזה סוגי חיפוי יש? ובמה כדאי להשתמש?

 

סוגי חיפוי

יש מגוון מתכות שמשתמשים בהם. לא משתמשים בחומרים אחרים כי עץ לא עמיד ולא מתאים לזה ובטון הוא בכל מקרה החומר ממנו הקיר עשוי 

  1. נחושת – אנו מכירים את השימוש נחושת מזה שנים רבות. הנחושת עמידה לקורוזיה ויוצרת מראה יוקרתי ווינטג'י.
  2. נירוסטה – הנירוסטה היא קלה במיוחד לכן כדאי להשתמש בה לחיפוי. כמו כן, יש לה מראה נקי ויפה.
  3. אלומיניום – אלומיניום הוא חומר מדהים שמתאים מאוד לחיפוי. ניתן להשתמש בצעים ליצור טקסטורות וצורת והיתרון המרכזי הוא המראה המודרני והיוקרתי. האלומיניום הוא החומר המוביל בתחום החיפוי אז כדאי לכם לבחור בו. למידע ורכישה של חיפוי מבנים באלומיניום
  4. פח צבוע – יש יתרון שאפשר לבחור בין מגוון צבעים אך המראה של פח הוא לא יוקרתי ומתאים בעיקר למבנים באזורים מסחריים.
  5. אלוקובונד – יריעות של אלומיניום או פלדה שניתן לעשות מהן הרבה צורות ולצבוע אותן במגוון צבעים. מתאים במיוחד למבני ציבור וכדומה.

 

אלומיניום – לבחור הכי טוב

אלומיניום הוא פופולרי היום בכל תחומי העיצוב ולא רק בחיפוי קירות. הוא הבחירה הטובה ביותר שתעשו. אלומיניום יוצר אווירה יוקרתית כיוון שהמראה שלו חלק, בוהק ואסתטי. כמו כן, ניתן ליצור בו טקסטורות מגניבות, למשל קירות או קורות עץ – בטוח נתקלתם במבנים כאלה והייתם בטוחים שזה עץ אמיתי. בנוסף, אלומיניום יוצר מראה מודרני – העיצוב המודרני דוגל בשידור איפוק, עוצמה, מרחב וסדר וזו בדיוק ההרגשה שאלומיניום ייתן למרחב. אם חשוב לכם להשקיע בעיצוב כדאי לכם ללא ספק לבחור אלומיניום.

 

לפי מה לבחור?

  1. כדאי לכם לחשוב קודם כל מה המטרה – אם המטרה היא עיצובית אז תבחרו באלומיניום. אבל אם המטרה היא חיפוי זול הוא חיפוי מהיר אולי כדאי שתבחרו במשהו אחר.
  2. תקציב – חשבו כמה כסף אתם רוצים או יכולים להשקיע ולפי זה תבחרו סוג חיפוי.

 

לסיכום הכתבה

חיפוי מבנים זה שיטה שרבים משתמשים בה כי היא יוצרת מראה ייחודי בקלות ויעילות. החיפוי המומלץ ביותר הוא אלומיניום אז השתמשו בו. ממליצים לכם להבין מה מהטרה שלכם ולפי זה לבחור – בהצלחה!

 

בנייני מגורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *