לעיצוב הבית ישנה חשיבות גדולה מאוד הן בפן הפונקציונלי והן בפן הרוחני.

האווירה בבית נקבעת במקרים רבים לפי הנראות של הבית.

בית במראה שלוו ישרה אווירת שלווה ונינוחות על באי הבית.

בדרך כלל בעת עיצוב הבית, שמים דגש על הריהוט, צבע הקירות והמרצפות ואף לפרטי הנוי השונים. אך, אנשים רבים שוכחים פריט חשוב, ייחודי ומשמעותי מאוד, הוילון.

 

תפקיד הווילון

רבים מחשיבים את הווילון בתור קישוט פשוט וחסר משמעות בבית ולכן גם לא ממהרים לרכוש אחד. גם לאחר הרכישה, במקרים רבים הווילון אינו מתאים לעיצוב הבית ואף צורם בעייני המתבוננים בחלל.

לווילון שני תפקידים חשובים מאוד, התפקיד הראשון הינו תפקיד עיצובי. הווילון יכול להשלים את עיצוב החלל ואף להיות הפריט הדומיננטי בעיצוב. מצד שני יש לו גם תפקיד פרקטי. הווילון יכול לאפשר לנו הצללה של חלל המגורים, עמעום של אור השמש ושמירה על הפרטיות.

 

בחירת הווילון הנכון

אחד מסוגי הווילונות הנפוצים והמתאימים ביותר לחללי הבית הפרטי הינם וילונות בד. הפופולריות שלהם מגיעה מהמגוון הרחב וההתאמה שלהם כמעט לכל בית ועיצוב.

ניתן למצוא מבחר רחב של סוגי בדים למשל: משי, כותנה, פוליאסטר, פשתן וקרפ. לכל אחד מסוגי הווילונות ישנם עיצובים שונים ומגוונים הכוללים בתוכם גם מגוון רחב של צבעים.

לבחירת הווילון הנכון, כדי להתחיל את התהליך עוד בזמן העיצוב של החלל כולו ולא לחכות לכך לסוף, זה יאפשר לכם להתאים את עיצוב הבית בצורה מושלמת ולדאוג לכל ההכנות הנדרשות לכם.

בנוסף לכך, החליטו מהי המטרה העיקרית של הווילון, האם תרצו וילון אטום אשר ישמור על הפרטיות שלכם או וילון המאפשר הצללה של הבית. כמו כן, ניתן לייצר באמצעות הווילון שבירות של צבע ולשם כך ניתן להשתמש בווילון בעל צבעים בוהקים או כהים.

 

מגוון סוגי הבדים

כפי שאמרנו, מגוון סוגי הבדים הוא ענק, לפני שאתם בוחרים את סוג הבד בררו את הפרטים הבאים: מהם הצבעים איתם מגיע בד זה והאם צבעים אלו מתאימים לעיצוב שלכם? מהי רמת האיטום של הבד? ולא פחות חשוב, מהן הדרישות לניקיון ותחזוקה של הבד?

וילון פשתן – מדובר על בד עמיד ואיכותי, זאת בזכות לסיבים הארוכים של צמח הפשתן. הוא נחשב לבד אטום מאוד ובדרך כלל מתאים מאוד לווילונות ארוכים ורחבים. שימו לב, תחזוקה של וילון מהסוג נחשבת ליקרה ודורשת הקפדה על יישור של הבד ושליחה שלו לניקוי יבש, אין לכבס אותו.

וילון משי – מדובר על אחד מן הבדים הנפוצים יותר בווילונות בית, הסיבה לכך הינה באיכות והרוך של הבד. וילון מהסוג מעניק לבית אווירה נעימה ושלווה.

וילון קרפ – מדובר על וילון רך ועדין והוא נחשב יוקרתי מאוד. הוא נחשב לדק מאוד, אך אינו שקוף, כך שהוא מהווה פתרון מצוין להצללת הבית.

וילון כותנה – וילון מהסוג מעניק עיצוב מודרני והוא נחשב לזול וקל לתחזוקה. קיים מגוון רחב של וילונות מהסוג אשר יכולים להתאים כמעט לכל מטרה.

הטיפ המנצח בבחירת וילון בד, הוא אל תתפשרו! הווילון הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב החלל, השקיעו בו זמן, מחשבה וגם קצת כסף ותוכלו לקבל את העיצוב המושלם לבית.

 

מיטה זוגית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *