טאבון, תנור האפייה המסורתי של המזרח התיכון, הפך בשנים האחרונות ללהיט אמיתי גם אצלנו בישראל. כולם רוצים להנות עם מאפים טריים ובשרים מעושנים שנאפו בטאבון לוהט אבל מתלבטים איזה סוג הכי מתאים להם – חשמלי, עצים או גז. וזאת באמת החלטה לא פשוטה! כל סוג טאבון מגיע עם השילוב הייחודי שלו של יתרונות וחסרונות שכדאי להכיר לפני שמחליטים. אז בשביל מה אתם הכי מוכנים להתפשר – טעם, נוחות או תקציב? בואו נכיר יחד את עולם הטאבונים ונגלה מה הסיפור עם כל אחד מהם. אחרי שתקראו את זה, סביר להניח שכבר תדעו מה אתם צריכים. רק אל תתפלאו אם פתאום יבואו לכם חברים רעבים הביתה כשיגלו שיש לכם טאבון!

 

טאבון חשמלי – נוח אבל יקר יותר

הטאבון החשמלי הוא אופציה נוחה למי שרוצה לאפות בטאבון בלי להתעסק עם אש או גז. פשוט מכניסים את האוכל, מדליקים את הטאבון וזהו! אין צורך לדאוג לכיבוי האש או לרכוש עצים. אבל, יש לו גם חסרונות. ראשית, הוא צורך המון חשמל ויכול להיות לא זול בכלל. שנית, לא תמיד מצליחים להגיע לטמפרטורות גבוהות כמו בטאבון עצים או גז, מה שמשפיע על טעם ומרקם האוכל.

 

טאבון עצים – טעים אבל מלכלך

לאפייה בטאבון עצים יש טעם מעושן מיוחד שקשה לחקות בדרך אחרת. בטאבון עצים אפשר להגיע לטמפרטורות גבוהות מאוד שמשפיעות לטובה על האוכל, העשן וצורת העשייה. אבל יש לזה גם חסרונות. צריך לרכוש עצים, להבעיר ולתחזק את האש, וזה די מלכלך עם אפר ועשן. חייבים גם מקום מתאים בחוץ כדי להציב את הטאבון בבטחה. ונדרשת מיומנות כדי לשלוט בחום ולא לשרוף את האוכל.

 

טאבון גז – פרקטי אבל לא זול

טאבון גז משלב חלק מהיתרונות של חשמלי ועצים. קל יחסית להפעיל אותו ולשלוט בחום, אפשר להגיע לטמפרטורות גבוהות, והאוכל מקבל מעט מהטעם המעושן. אבל הגז עצמו עולה כסף, וצריך גישה נוחה לחיבור גז תקני ובטיחותי. כמו טאבון עצים, גם אותו מומלץ להציב בחוץ ולא בתוך הבית.

 

מה הכי מתאים לך?

אז איך בוחרים? תלוי בכמה דברים:

תקציב – טאבון חשמלי זול יותר בקנייה אבל יקר בהפעלה, וההיפך לגבי עצים וגז.

נגישות – תבדוק האם יש לך גישה נוחה לחיבור חשמל חזק או גז ומקום מתאים לאחד מהם.

טעם – אם חשוב לך הטעם המיוחד של אפייה על עצים או גז, כדאי להתאמץ ולבחור באחד מהם,

נוחות – רוצה משהו קל ונוח? לך על חשמלי או גז. מוכן להתעסק קצת? טאבון עצים זה בשבילך.

רוצים להתרשם ממגוון רחב של טאבונים ולהתייעץ עם מיטב המומחים? לחצו כאן – bbq.co.il.

 

לסיכום,

בקיצור, אין טאבון מושלם שמתאים לכולם. צריך לבדוק מה הכי חשוב לך – נוחות, טעם, מחיר, או שילוב שלהם. אבל עם איזה טאבון שלא תבחר – העיקר שתיהנה מאוכל טעים ומשפחה וחברים מסביב! אז קדימה להסיק את הטאבון ולאפות.

תנורי גז

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *