אולי אתם לא שמים לב לזה ואולי העניין הזה נמצא אצלכם עמוק בתת מודע, אבל תאורה היא אחד הגורמים המשפיעים והמשמעותיים ביותר שיש לנו בחיים. אם אתם יוצאים לרחוב ואין תאורה, הוא אוטומטית הופך להיות מפחיד, בית בזמן הפסקת חשמל בכלל הופך לבית רפאים, גם אם הוא הבית שלכם, ובתי עסק ללא תאורה הם בתי עסק שאף אחד לא שש להיכנס אליהם. בנוסף, למבנים רבים יש חשיבות אפילו גדולה יותר לתאורה, היות והיא משמשת בתור תאורה אדריכלית חיצונית לבניין. אז מה זה אומר ומה זה נותן? הנה מאמר עם כל מה שאתם צריכים לדעת על תאורה אדריכלית חיצונית לבניין.

 

תאורה – זה לא קישוט, זה חלק בלתי נפרד

יש מקומות שבהן התאורה היא לא יותר מתוסף, אבל יש מבנים שבהם התאורה היא חלק בלתי נפרד מנראות וחזות המבנה. תאורה זו נקראת תאורה אדריכלית, ותפקידה להשתלב בצורה הרמונית וטבעית עם המבנה.

תאורה מסוג כזה ניתן לראות על גבי קניונים רבים ברחבי הארץ, מגדלים של משרדים גדולים, גשרים, מבנים גבוהים, בתי מלון, תיאטראות ועוד.

 

וואו, איך בוחרים?

תאורה אדריכלית חיצונית לבניין מגיעה בעשרות צורות. ניתן לבחור בין נורות צבעוניות, נורות בצבע אחיד, נורות גדולות, נורות קטנות, נורות שמסודרות בצורת מבנה מסוים ונורות שמסודרות בצורה אקראית שמוסיפה לצבעוניות והרעננות של המבנה.

הדבר משותף לכל סוגי התאורה הוא שהיא משמשת בתור תוסף משמעותי למבנה, שפולט אור ומושך את תשומת הלב.

 

תאורה אדריכלית חיצונית לבניין

תאורה אדריכלית חיצונית לבניין יכולה להיות תוספת נהדרת, אך שימוש מוגזם בה עלול בהחלט לפגום ביופי ובעדינות שלה. מעבר לזה, יש לקחת בחשבון את סוג התאורה – האם הוא טבעי או לא, והאם המבנה המואר נמצא בקרבת מקום שהתאורה שלו עלולה לסכן את העוברים והשבים כמו נהגים? במקרה כזה המטרה ממש לא מקדשת את האמצעים, ויש לבחור בקפידה את בהירות וצבע התאורה, על מנת שלא יקרו מצבים שכאלו.

סוג התאורה גם הוא מהווה בחירה משמעותית בזמן הצבת תאורה אדריכליתי חיצונית לבניין. בעוד חלק מהבניינים משתמשים בתאורת לד, חלק מהם משתמשים בתאורת פוקוס שמטרתה להדגיש אלמנטים אדריכלים של המבנה.

 

למי מומלץ להציב תאורה אדריכלית על גבי המבנה?

תאורה אדריכלית לא מיועדת לכל סוג של מבנה, היות והיא דומיננטית מאוד ויש לה השפעה סביבתית ישירה. מסיבה זו, מבני מגורים, למשל, לא מומלצים להצבת תאורה אדריכלית. לעומת זאת, מבנים בעלי חשיבות מסויימת לעיר או למדינה שבה הם מוצבים, מבנים ארכיטקטורים או בנייני משרדים גבוהים ומרכזיים, יכולים בהחלט להשתמש בתאורה אדריכלית שתתן נפח נוסף לחזות המבנה, ותוכל להאיר על הרחוב בצבעים צבעוניים או צבעים חמים.

רחוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *