יש לכם גינה פרטית בבית? זכיתם. רבים חולמים על גינה פרטית מטופחת בבית בה אפשר לשבת, להירגע, להנות ממזג האוויר, לקיים אירועים משפחתיים ולארח.

עם זאת, פעמים רבות קורה שבבתים עם גינה פרטית הגינה מוזנחת ולא מהווה מקום נעים לשבת בו.

מסיבה זו, אם יש לכם גינה בבית מומלץ לתכנן את עיצוב הגינה שלכם כדי שתוכלו להנות מגינה יפה, מרגיעה ושלווה.

מדוע עיצוב גינה הוא דבר חשוב, וכיצד נעשה זאת?

 

עיצוב גינה פרטית – מדוע זה חשוב?

האופן בו הגינה שלנו נראית ומעוצבת יכול ללכת לכיוונים שונים ומגוונים ביותר. ישנן אפשרויות עיצוב רבות והן דורשות תכנון מקדים שכן עיצוב ללא תכנון עלול לצאת מבולגן, מבולבל ולא אידיאלי. בטרם נעצב את הגינה שלנו ישנן מספר שאלות שאנחנו חייבים לשאול את עצמנו בנוגע לגינה שיש לנו ולגינה שאנחנו רוצים שתהיה לאחר העיצוב.

 

האם מעצבים גינה חדשה או גינה קיימת?

ישנם הבדלים מהותיים בין עיצוב גינה חדשה לבין עיצוב גינה קיימת. בעיצוב גינה חדשה קיימות אינספור אפשרויות עיצוב, ולמעשה תוכלו לעשות כמעט כל מה שבא לכם (כמובן, בכפוף למגבלות תקציביות ומגבלות של מיקום וכד'). עם זאת, עיצוב גינה חדשה כנראה ידרוש מכם השקעה כספית גדולה יותר לעומת עיצוב גינה קיימת. בעיצוב גינה קיימת כנראה שהאפשרויות שלכם יהיו מצומצמות יותר שכן יש צורך להתחשב בתשתית הקיימת (אך עדיין יש מבחר לבחור מתוכו) אבל כנראה שגם ההשקעה הכספית תהיה נמוכה יותר.

 

מה המטרה של הגינה?

לפני שמתחילים לעצב גינה כדאי לחשוב איזה מטרות אנחנו רוצים שהיא תשרת. למשל, אם גרים ילדים קטנים בבית וודאי נרצה שהגינה תהיה גם מקום למשחקים ופעילות חוץ עבורם ולעומת זאת אם גרים רק מבוגרים בבית נתאים את הגינה יותר לאופי כזה, וניתן מקום נרחב יותר לישיבה ואירוח. בנוסף, התחשבות בתחביבים שלנו גם חשובה: אם אנחנו מאוד אוהבים לבשל בדגש על בישולי חוץ, אולי נרצה להקצות מקום לברביקיו ודברים מעין אלה.

 

מהו התקציב העומד לרשותכם?

כשאנחנו חושבים על עיצוב גינה יש לנו איזשהו חזון וחלום, אבל בסופו של דבר יש גם תקציב המגביל את פעילותנו. טווח המחירים של עיצוב גינה הוא רחב ביותר, ויכול לנוע בין אלפי שקלים למאות אלפי שקלים, תלוי בדברים שאנחנו רוצים שהעיצוב יכלול, גודל הגינה ומשתנים נוספים. ישנם צמחים יקרים יותר ופחות – למשל, עצי פרי יחסית יקרים בעוד פרחים עולים פחות.

 

העזרו במקצוענים לעיצוב הגינה

כשמדברים על עיצוב גינה אי אפשר להתעלם מהטאץ' המיוחד של בעלי מקצוע המיומנים מתחום. אחת החברות המומלצות בתחום עיצוב הגינה היא אנשי האדמה המספקת מגוון שירותי גינון: הקמה של גינות מאפס, שיקום גינות, תחזוקת גינות פרטיות, תחזוקת גנים ציבוריים, גיזום עצים ועוד. לחברה ניסיון רב שנים בפרויקטים גדולים וקטנים כאחד כולל עבודות מסובכות ומורכבות.

 

פינת ישיבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *