מהן הדרכים לאיתור נזילות מים בבית פרטי?

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
מאמרים אחרונים
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

בתים פרטיים חשופים מאד לתקלות שונות כמו רטיבות, נזילות, דליפות ועוד.

במידה וזיהיתם סימני רטיבות וחשבון המים שלכם מופקע, מדובר בסימנים מעוררי חשד.

בכל התקלות הללו חשוב לטפל בדחיפות לפני שיחמירו, יפגעו באיכות החיים או יובילו לנזק בבית.

איך מאתרים נזילות מים בלי לשבור קירות וריצוף? במדריך שלפניכם כל מה שחשוב לדעת לפני הזמנת איש מקצוע.

 

נזילה במבנה

נזילה במבנה היא תקלה מהסוג שיכול לקרות בכל זמן. נזילות מוכרחות לקבל התייחסות, כי ללא טיפול ותיקון מקצועי הן עלולות להוביל להתרוממות מרצפות, נפיחות בקירות, ונזקים למבנה – בין היתר בגלל הלחות והעובש שנוצרים כתוצאה מהנזילה.

יש לציין שהעובש והלחות כלולים גם להוביל לתחלואה בקרב מי שגרים במבנה. לכן, חשוב מאד להכיר את הסיבות הנפוצות לנזילות, לדעת כיצד לאתר את המקור שלהן ואיך לבחור חברת איתור נזילות מים שתטפל בהן באופן הטוב ביותר.

 

מהן הסיבות העיקריות לנזילות?

יש מגוון רחב של סיבות להיווצרות נזילות, למשל – מערכות אינסטלציה לא מתפקדות, ברזלים תקולים, גשם חזק שחודר את חריצי המבנה או חלונות לא אטומים, צינורות שבורים ועוד. מהסיבה הזו, חשוב ביותר להיעזר במומחי אינסטלציה כדי לאתר ולאבחן את מקור הנזילה באופן המדויק ביותר, ולטפל בה בהתאם.

 

כיצד מאתרים נזילות מים?

אם אתם חושדים שיש אצלכם נזילה מהצנרת מתחת לריצוף או בתוך הקירות, חשוב לבצע בדיקת נזילות מים. הבדיקה מתבצעת בשיטות עבודה שמשלבות טכנולוגיות חדשות בתחום האינסטלציה, באמצעותן מתאפשר לגלות את מצב הצנרת בלי לגרום נזק למבנה – הקירות או אריחי הריצוף.

מהן אותן טכנולוגיות? תחילה מבוצעת בדיקת נזילות מים באמצעות מצלמות תרמיות, מצלמות צינור ומצלמות רובוטיות. באמצעות הטכנולוגיות החדשות הללו, האינסטלטורים לא רק נמנעים מלשבור קירות אלא גם מצליחים להיות מדויקים יותר.

 

מתי כדאי לבצע בדיקה?

כאמור, סימני רטיבות בקירות בצורת עובש, בועות או ריח רע, לצד סימני רטיבות ברצפה כמו מים שעולים מהאריחים – כל אלה הן סיבות טובות לחשוד בנזילה. בדיקה תסייע לכם לגלות מוקדם ככל האפשר את הגורם לבעיה, וגם להבין האם הרטיבות נובעת מנזקי צנרת או איטום לקוי. חשוב להדגיש בחורף אמנם בעיות רטיבות נפוצות יותר, אולם למעשה הן לא פוסחות על אף עונה בשנה.

 

בחרו אנשי מקצוע מתאימים

לסיכום, איתור נזילת מים באמצעות בדיקה שמתבצעת עם מצלמות משוכללות מאפשרת קבלת מידע אמין על מה שמתרחש בצנרת שלכם. כדאי לחפש אינסטלטורים שמשמשים בטכנולוגיות החדישות הללו. הפעלת המצלמות דורשת מיומנות שאין לכל איש מקצוע בהכרח, מכיוון שעליו לדעת לשלוט בה מרחוק.

באופן כללי, כדאי לא להתפשר על אנשי המקצוע שמזמינים הביתה ולברר היטב על שיטות עבודתם קודם לכן. פעם אחר פעם מוכח שעל אף הדחיפות, מומלץ לחכות מעט עבור איש מקצוע מהימן ומיומן מאשר להתמודד לאחר מכן עם הנזקים שנגרמים בעקבות עבודה חובבנית.

צינורות

 

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו