בשעה טובה! אתם בונים כעת את הבית שלכם באופן עצמאי. על מנת לבנות את הבית בהצלחה, ושכלל המשתתפים בבנייה יחזרו לביתם בשלום, ישנה חשיבות רבה לקח יועץ בטיחות. האם צריך יועץ בטיחות בעת בניית בית באופן עצמאי? קדימה, בואו נתחיל.

 

יועץ בטיחות בבניית בית באופן עצמאי – למה צריך

בכל הנוגע לבטיחות בעבודת בנייה, למעשה, לא קיים הבדל בין בנייה של בית באופן עצמאי לבין אתר בנייה. סביבת בנייה של כל בית, נחשבת לאתר בנייה לכל דבר ועניין.

בכל אתר בנייה באשר הוא, עובדים במהלך הימים עובדים רבים, אנשי מקצוע, משאיות, מנופים ועוד. כמו כן, באתר חומרי בנייה, בטון, ברזלים וכלי עבודה רבים. בשל כך, ישנה חשיבות רבה שדמות מקצועית תאגד תחתיה את כל תחום הבטיחות, וכן תהיה אחראית על תאונות (חלילה).

 

יועץ בטיחות

באופן כללי, האחראי על מינוי יועץ בטיחות הוא הקבלן של הבנייה. קבלן שאינו ממה יועץ בטיחות, עובר על החוק.

יועץ הבטיחות אחראי על כלל תחום הבטיחות. במילים אחרות, יועץ הבטיחות מוודא כי כלל העבודות באתר מתנהלות לפי הוראות הבטיחות, וכן כי כלל הציוד והמכשירים עומדים בתקן. כמו כן, יועץ הבטיחות אחראי לוודא כי כל העובדים עברו הכשרת בטיחות בתחומם.

הכשרת בטיחות היא חלק הכרחי אשר מסייע לצלוח את בניית הבית בשלום. בהכשרה זו העובדים מקבלים מודעות לכלל הסכנות הכרוכות בתפקידם, לרבות הסיכונים הכרוכים בעבודה בגובה, בחשמל, באש, מכשירים וכדומה. ההדרכות מכשירות את העובדים ומעניקים כלים להתמודד עם הסכנות.

 

איך לבחור יועץ בטיחות לבניית בית באופן עצמאי

רבים ממהרים לסגור עם יועץ הבטיחות הראשון אותו הם רואים בעת החיפושים. המלצתנו, היא לבחור את יועץ הבטיחות בקפידה תוך דגש על מספר פרמטרים.

ראשית, בעת בחירת יועץ הבטיחות, בחנו האם יש לו ניסיון בתחום. בחרו ביועץ מקצועי ומנוסה.

שנית, בחנו המלצות אודות יועץ הבטיחות שמצאתם. כך, תוכלו להיות בראש שקט כי מדובר באדם אמין ורציני, שניתן לסמוך עליו.

שלישית, ודאו מהי השכלתו, והאם הוא מוכשר על פי חווק. כמו כן, בשל העובדה כי נהלי ותקני עבודה ובטיחות משתנים במרוצות השנים, ודאו כי יועץ הבטיחות התעדכן והשלים השתלמויות וקורסים מקצועיים.

 

על רגל אחת – האם צריך יועץ בטיחות בעת בניית בית באופן עצמאי

אם אתם בונים את הבית שלכם באופן עצמאי, הבית שלכם נחשב לאתר בנייה לכל דבר ועניין. בשל כך, נמצאים בו עובדים רבים, כלי עבודה, חומרי בנייה ועוד. על מנת שהבנייה תעבור בשלום, ישנה חשיבות רבה כי קבלן הבנייה ימנה יועץ בטיחות, אשר יהיה אחראי על כלל תחום הבטיחות במהלך הבנייה, ולמעשה מדובר בחובה מבחינת חוק למנות יועץ בטיחות. בחרו יועץ בטיחות מנוסה, מקצועי ואמין, על מנת שתוכלו לבנות את ביתכם באופן עצמאי בבטחה ובשלום.

אתר בנייה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *